Профорієнтаційна робота

Цікаво знати:

                                              ГОРОСКОП У ВИБОРІ ПРОФЕСІЇ:
Що говорить гороскоп про ваші особисті професійні можливості, як добитися успіху в житті тому або іншому представнику знаку Зодіаку, в цьому вам допоможуть рекомендації професійних астрологів.
Овенгороскоп
21 березня – 20 квітня
Терези: гороскоп
24 вересня – 23 жовтня
Телець: гороскоп
21 квітня – 20 травня
Скорпіонгороскоп
24 жовтня – 21 листопада
Близнюкигороскоп
21 травня – 20 червня
Стрілець: гороскоп
22 листопада – 21 грудня
Рак: гороскоп
21 червня – 22 липня
Козероггороскоп
22 грудня – 19 січня
Лев: гороскоп
23 липня – 22 серпня
Водолій: гороскоп
20 січня – 18 лютого
Діва: гороскоп
23 серпня – 23 вересня
Риби: гороскоп
19 лютого – 20 березня

Гороскоп у виборі професії: Овен
Овен – організатор і керівник, начальник і командир, чудовий воєначальник, адміністратор, державний діяч і політик. Їх зустрічаємо на флоті, в авіації, танкових і моторизованих частинах, в сухопутних і ракетних військах. Це інженери всіх типів військ і всіх рангів; під їх керівництвом знаходяться сталеливарна і збройова індустрія, машинобудування і електроніка, підземні споруди і будівництво, і інші галузі.
У цивільному житті вони виділяються як самостійні ділові люди, прекрасні підприємці, талановиті винахідники і раціоналізатори, конструктори, спортсмени-гонщики, водії і механіки, пілоти і штурмани, техніки і монтери.
Природно, всі названі професії залежать від освіти цих людей, їх духовного і інтелектуального рівня. Вони віртуозно володіють найрізноманітнішими машинами і верстатами, приладами і інструментами, різною апаратурою і зброєю.
У медицині вони майстерні, холоднокровні хірурги, прекрасні психотерапевти і спеціалісти з гіпнозу, вищі фахівці в своїй області.
У політиці вони захищають тверду і строгу владу «сильної руки» самодержавства і диктатури, але – засновану на законності і справедливості. Вони завжди встають на сторону агресивних дій, наступів і нападів, якщо це відповідає їх моральним поглядам, думкам, принципам, їх явним переконанням і світогляду. З цієї причини багато хто з них стає популярними або навіть знаменитими адвокатами, захисниками. У інтелектуальному секторі вони, в більшості своїй, працюють у області природних наук і вільних професій, люблять і обожнюють все природне, природне і самобутнє, все оригінальне і прогресивне, таємне і ще не досліджене, ще не відоме. Вони є вірними прихильниками миру мистецтва й культури – літератури і поезії, театральної і оперної сцени, кіномистецтва, балету і танцю.
Правда, тут переважають класичний стиль і жанр. Їх внутрішнє занепокоєння постійно відображається на їх роботі і заняттях, на всьому зовнішньому житті. І щоб не «переборщити», їм необхідно періодично ходити і бродити, бігати і плавати, робити невеликі і нетривалі поїздки і подорожі, а часом навіть міняти об’єкт роботи і саму роботу або місце розташування, бо їх внутрішнє занепокоєння явно відхилює все осіле й вузьке, роботу, пов’язану з одним місцем або одноманітністю дії, а конвеєр – їх загибель. Вони просто не терплять і ненавидять все одноманітне і сіре, монотонне і буденне. Це їм протипоказано. Життєвий успіх до «Овна» приходить виключно завдяки сміливості і відвазі, мужності і хоробрості, любові до ризикованих дій, їх особистій ініціативі і заповзятливості і здатності здійснювати все задумане, щоб після завершення однієї справи з ще більшим завзяттям і жадністю узятися за наступне.
Протягом життя вони набувають, а також втрачають багато друзів, з яких віддають перевагу тим, які можуть їм послужити віддушиною або у яких можуть черпнути нові знання. Інші їм швидко набридають і непомітно, самі по собі, відпадають. До своїх близьких і однодумців вони безмежно щедрі і великодушні, в скрутну хвилину завжди нададуть їм необхідну допомогу. Взагалі слід зазначити, що мати друга або подругу в особі «Овна» – справжній подарунок долі, а то і щастя, але тільки з однією умовою – зуміти його зберегти. Цікаво ще відзначити, що товариськість у них – дуже непостійної якості, тобто іноді їм потрібне спілкування і многолюддя, а деколи вони віддають перевагу лише вузькому кругу найближчих людей і друзів, або навіть самоті і відчуженню, особливо під час творчої роботи, медитації. У них хороші здібності і можливості займатися улюбленою справою, мати достатній заробіток, але вони також дуже щедрі і одночасно мають великі витрати. Їм судиться багато поїздити по білому світу, подорожувати, і це дуже добре, сприятливо озивається на їх емоційній, ментальній і духовній сферах, збагативши їжею для нових задумів, слугуючи віддушиною для неспокійної натури. Їм як повітря потрібне справді живе життя, тому у них ніколи не гасне прагнення до далечі і просторів, до самої різної водоверті і вихорів. Живуть вони тільки справжнім і майбутнім, бо минуле і прожите їх не дуже хвилює.
Жінки-«Овни», ними, як правило, в своїй більшості є дуже ділові люди, самостійні, активні, заповзятливі. Багато хто з них має чоловічі професії, і займається ними не гірше, ніж самі чоловіки. Згідно світовим статистичним даним, багато хто з них займає керівні посади, будучи прекрасними адміністраторами. Велика частина працює в медичних установах, в різних хімічних і технічних лабораторіях на посадах завідувачок, в школах і вузах, в органах преси і видавництвах, в різних секторах науково-дослідних інститутів, в спорті, а також займаються ремеслом.
Цим жінкам можна довірити важливі і складні справи і доручення, оскільки вони своїй справі віддані безмежно, як і своїм близьким. Правда, їх незалежна натура не налашована до співпраці з іншими, за винятком тих випадків, коли їм дається повна свобода дій.
Гороскоп у виборі професії: Телець
Як свідчить статистика, яскравіші індивідууми знаку Тельця, сильніші духом – знаходять своє місце в житті на керівних постах державної служби і політичної арени або в світі, де вони віддають перевагу музиці і співу, театральній і оперній сцені, кіно і естраді, або інтер’єрній і садовій архітектурі, декоративному мистецтву, художній промисловості, модельному шиттю і в’язанню. І дійсно, у них надзвичайно розвинене відчуття краси і форм, пластики і спектру фарб, тому саме серед них є прекрасні живописці, особливо пейзажисти і скульптори.
Та все ж велика частина «Тельців» бере особливо активну участь в тих галузях промисловості і народного господарства, які обслуговують людей – одягають, взувають і годують. Особливо багато їх в споживчих суспільствах і кооперативах, в торгівлі одягом і білизною, в таких секторах, як провізія, парфумерія і косметика.
Вони помітні в сільському господарстві, особливо в садівництві і квітникарстві, овочівництві і городництві. Люблять осілий спосіб життя, природу, тварин. Міські «Тельці» служать у фінансових установах і страхових компаніях, в ощадбанках. Ними переповнені готелі і ресторани, столові і кафетерії, нічні бари і клуби, кондитерські і «кулінарії», місця розваг. Велика частина «Тельців» присвячує життя різним областям фундаментальної і прикладної науки, де перевага віддається хімії, фармацевтиці, особливо харчовій хімії, потім медицині і ветеринарії, фізиці і математиці, обчислювальній техніці, архітектурі і будівництву, гірській справі і політекономії.
У спортивному світі серед них знайдемо спортсменів-важкоатлетів і боксерів, а також борців самих різних стилів і видів.
У області мистецтва головне місце займає вокальне, театральна і оперна сцена, інструментальна музика.
Велика кількість «Тельців» працює в торгівлі, де перше місце займає парфумерія і ювелірна справа, індустрія прикрас і коштовних каменів, салони мод, перукарські, масажні і косметичні салони.
Жінки-«Тельці» часто знаходять своє покликання серед фотомоделей і манекенниць, модельєрів і декораторів, кравців і кулінарів, майстрів художньої промисловості. Велике їх число трудиться, займаючись парковою і садовою архітектурою, в садівництві і квітникарстві, в теплицях і на парниках, в секторі прикладного мистецтва і внутрішньої архітектури, дивуючи навколишніх прекрасними нарисами і ескізами інтер’єрів квартир і суспільних місць, новими типами меблів і так далі.

Гороскоп у виборі професії:   Близнюки
Переважають інтелектуальна праця і письмові роботи, преса, світ науки й техніки, мистецтва і культури, комерційна діяльність. «Близнюки» вважаються гарними журналістами, газетярами, репортерами, редакторами і видавцями, бібліотекарями і лекторами, працівниками і інженерами радіомовлення і телебачення, критиками і оглядачами.
Головні напрями – географія і дипломатична служба в посольствах і консульствах, в різних місіях і представництвах за рубежем, юриспруденція, психологія і педагогіка, філологія і математика, медицина – особливо терапія, психотерапія, невропатологія. У комерційному секторі «Близнюки» виступають як представники різних торгових організацій і фірм, туристичних бюро і агентств. Вони є кращими посередниками і маклерами. Багато їх зустрінемо в бюро туризму, представництвах повітряного і морського флотів, в посередницьких конторах і бюро по обміну, в готелях і ресторанах, на транспорті і на пошті, в телефонних і телеграфних вузлах.
«Близнюки» – письменники і поети, оратори, читці, декламатори, диктори і конферансьє, балетмейстери і танцюристи, живописці, графіки, скульптори.
Слід зазначити, що у «Близнюків» дуже часто перші професії, спеціальності, посади з часом можуть зазнати явних змін і часто зовсім відкидаються на користь новопридбаної, яка згодом може принести не тільки тимчасове задоволення душі, але і матеріальну забезпеченість. Близько 80 % «Близнюків» покидають батьківський будинок або рідний край і виїжджають в інші місця, в інші країни.
Найкращими для «Близнюків» виявляються вільні професії, що дозволяють не підкорятися чужій волі, якому-небудь режиму, дисципліні.
Всі професії у них повинні повністю відповідати покликанню, духовному рівню і фізичним потребам. Причому основні сфери і області їх майбутньої діяльності часто виявляються вже в ранньому дитинстві.
Нехай батьки мають це на увазі і по можливості сприяють розвитку мислення і переходу на самостійну діяльність.
Жінки-«Близнюки» в більшості своїй зайняті в торговому секторі, в редакціях газет і журналів мод, в видавництвах і книжкових магазинах, в художній промисловості, салонах мод, в балеті і хореографії. Багато хто з них працює дикторами на радіомовленні і телебаченні, на посадах секретарок і перекладачів, стенографісток, стюардес. Часто вони вибирають собі і технічні професії, де потрібна швидка кмітливість і майстерність рук, спритність, де вони не поступаються своїм колегам-чоловікам.
Гороскоп у виборі професії: Рак
У першу половину життя у них переважає сильна тенденція до поїздок і подорожей, до змін і різноманітності, в другу – пошуки мирного притулку і прихильність до свого будинку, до власного сімейного вогнища.
До 30-35-річного віку у них нічого не виходить планомірно, бо всі благі наміри і графіки їх роботи, діяльності руйнуються зворотними ударами і мінливостями долі. Всі незлічені ідеалістичні і романтичні плани як відносно професії і роботи, так і відносно життя взагалі перекреслюються долею, так що від первинних марень і мріянь юних років залишаються лише сліди спогадів, а все інше доводиться переосмислювати і перебудовувати вже на фундаменті реалістичному і практичному. З роками отримують життєвий досвід і пізнання, приходять і зміцнюються повноцінні відчуття і свідомість, людина вже сама, без сторонньої допомоги звертає з помилкового шляху, залишаючи улюблені повітряні замки, побудовані ще в молодих років, і, стаючи на тверду дорогу, входить в реальне життя.
«Раки», як правило, через свою боязкість і соромливість не люблять показуватися в суспільстві на очі, прагнучи залишатися на задньому плані, за кулісами, не дивлячись на те, що саме до них життєвий успіх може прийти лише при великій активності і готовності на зв’язки і контакти.
Стійкість соціального положення у них залежить від того, наскільки вони зуміють уникнути своїх нещасних ходів туди-сюди, вперед-назад, вгору-вниз або два кроки вперед – один назад і менше ховатися під своїм панциром. Ці обставини головним чином заважають їм здійснити свої ідеї і досягти мети.
У їх долі постійно можна помітити чергування періодів розгону з періодами застою. Але найцікавіше те, що після чергового застою все може починатися на абсолютно новій основі, іншій платформі і навіть в іншому напрямі.
Будь-який успіх в житті «Раків» приходить в основному з двох причин:
якщо він зуміє діяти абсолютно самостійно, незалежно від кого-небудь або чого-небудь, не підкоряючись наказам ззовні, із сторони;
«піднімаючи на диби» власне честолюбство, завзятість і наполегливість, витримку і витривалість.
Дух і душа, вдача і характер, відчуття і чуття у «Раків» повинні обов’язково гармонувати з їх професією, роботою, посадою. Тільки такий симбіоз може принести їм щастя і успіх на роботі і в житті. Інакше будуть знову нові пошуки, нові перетворення, зміни і чергування, новий період застою або занепокоєння. Все це разом узяте, як і пристрасне бажання мати особисту свободу і незалежність, самостійність і безрежимний час і не бути ні з ким і ні з чим зв’язаним, направляє їх на вибір вільних професій. Згідно статистичних даних, «Раки» мають наступні улюблені напрями: мир мистецтва і культури, де перші місця займають музика і література, живопис і сцена, потім – світ науки, де переважає все пов’язане з античністю – історія древностей і археологія, дослідження історичних подій, архівів і архітектурних пам’ятників. Річ у тому, що істинних «Раків» завжди притягатимуть старовина і все що давно пройшло.
Серед «Раків» є багато акторів і художників, живописців і скульпторів, музикантів-виконавців і композиторів, письменників-новелістів, авторів пригодницьких романів, літературознавців, музикознавців, мистецтвознавців, вчених, археологів, істориків, географів, мандрівників і цілий ряд державних діячів і політиків.
Багато «Раків» працюють в комерційному секторі, пов’язаному з експортом, і в місцях з швидким товарообігом, в портах і на судноверфях, на рибних промислах, в готелях, на млинах. Вони захоплюються водним спортом – плаванням, стрибками у воду, синхронним плаванням, веслуванням.
Після закінчення періоду «бурі і натиску» вони починають підшукувати спокійніше прикриття де-небудь в органах влади, держустановах і відомствах, в учбових і музичних закладах або повністю віддаються художнім і творчим ремеслам.
Вони також прекрасні учені, письменниці, поетеси, актриси, музикантки, вчительки. Як правило, їм завжди і постійно потрібен якийсь стимул для своїх дій – похвала, схвалення, заохочення. Активність, яку створює честолюбство, у цих жінок часто пригнічується їх же флегматичністю. А їх помітна нерішучість заважає і в шкільні роки, і пізніше. Ці негативні риси вдачі з малих років примушують їх шукати допомогу і захист із сторони – у сильних людей, до яких вони примикають, біля яких можна відпочити і набратися сил для нової боротьби з їх фатальною ритмікою.
Жінки-«Раки» більш спокійні, ніж чоловіки. Їх життя більш пов’язане з суспільною роботою, з іноземцями. Кращими помічниками в житті їм є багата фантазія і жива, яскрава уява, душа, переповнена мареннями і мріяннями, романтизм і сентиментальність.
Основні професії жінок-«Раків»: дитячі лікарі і медсестри, виховательки, гувернантки, лаборантки, робітниці різних соціальних установ, готелів, сектора живлення, редакцій і видавництв, бюро туризму, представництв авіакомпаній і пароплавств.

Гороскоп у виборі професії: Лев
За статистичними даними, найкращими професіями дня «Левів» є ті, де вони можуть проявити свій організаторський і адміністративний талант, уміння розпоряджатися, керувати, командувати, завідувати. Своїми життєвими і трудовими успіхами вони зобов’язані потенційній волі і енергії, талантам і здібностям, умінню створювати певні передумови для здійснення і реалізації своїх задумів, а також дуже експансивним діям і прагненням розширити свої можливості для показу власної особи в навколишньому світі.
Вони дуже упевнено завойовують авторитет у області своєї професії і спеціальності, стаючи не тільки справжніми майстрами і знавцями своєї справи, але також підіймаючись по соціальних сходинках і накопичуючи матеріальні цінності. На них звертає увагу навколишній світ, їх дії признаються і схвалюються. Для досягнення справжнього успіху в житті і на службі від них потрібне самовладання, чого найчастіше у них не вистачає, а також більше внутрішньої культури і витримки, щоб довести свої справи до повного завершення. Саме підвищене відчуття власної гідності найчастіше приводить до прагнення до «показухи» або до голої зацікавленості в чисто матеріальних цінностях. І ще – любов до зовнішнього блиску і надто явний прояв своєї переваги над іншими найчастіше приводять до зіткнення, конфронтації з навколишнім середовищем – з начальством, товаришами по службі і колегами, з підлеглими, нерідко викликаючи навіть справжню кризу на роботі. І в той же самий час своїм соціальним підйомом вони зобов’язані саме зв’язкам і контактам з високопоставленими особами.
Щоб уникнути неприємностей «Леви» в свої відчуття і поведінку повинні вносити певні корективи, мужньо приборкуючи негативні риси вдачі, категорично відмовляючись від всіх видів гордовитості, зарозумілості, самовихваляння. Авторитет на службі, репутацію і престиж в суспільстві «Леви» завойовують в основному завдяки прекрасним знанням, досвіду і умінню владарювати над іншими, одночасно не відмовляючи нікому в своїй щирості, в доброзичливості. Таке відношення до людей допомагає розширити духовний рівень і межі соціального положення і матеріальних благ. «Леви», що оволоділи такою сильною духовною субстанцією, вже вселяють природну пошану і авторитет, створюючи навколо себе певний ореол слави і маючи цілу свиту прихильників, що захоплюються, стаючи ідолами для інших, особливо в тих випадках, коли ця слава завойована на театральній, оперній сцені, на естраді або спортивній арені.
«Леви» можуть стати розпорядниками і керівниками крупного індустріального комплексу, членами директорської ради концерну, тресту, директорами заводів, фабрик, універмагів, головлікарями лікарень і завідуючими якими-небудь бюро, конторами, а в політиці – партійними лідерами, босами і так далі. У промисловості перше місце займають текстильна індустрія, ткацькі фабрики, фабрики готового одягу, прикрас і коштовностей, ювелірний сектор, заводи і галузі художньої промисловості. Не менш важливим місцем є служба в державному апараті і органах влади, в міністерствах і відомствах, в судовому апараті і фінансових органах.
У всіх «Левів» сильна тенденція до розкоші, до веселого і легкого способу життя, повного задоволень і розваг.
Жінки-«Леви» уміють чудово проводити презентацію; вони володіють здібностями до керівництва підлеглими. У їх руках знаходяться і процвітають салони мод; у їх сфері інтересів різні види виробництва і збуту, текстильна індустрія, особливо шовкова, товари люкс і прикраси, декоративне мистецтво і архітектура інтер’єру, меблева промисловість, сектор парфумерії, масажні і косметичні салони, перукарні.
Немало «Левів» можна зустріти на театральних і оперних сценах, на естраді, кіноекранах, у області музики, балету, хореографії, культового і народного танцю, в різних галузях художньої промисловості, а в науці – це медицина, хімія, стоматологія, педіатрія і рентгенологія. Крім всього цього, «Леви» славляться і як чудові домогосподарки.
Гороскоп у виборі професії:   Діва
Головна зброя в боротьбі за здійснення своїх ідей і досягнення життєвої мети для «Дів» – це здоровий, холодний, тверезий глузд і практицизм, цілеспрямованість і ощадливість. А їх найкращими помічниками є реалізм і обачність, систематика і планування, логіка і критика, працьовитість і працездатність, легке засвоєння будь-якої необхідної інформації.
Все у них засновано на аналізі непорушних фактів і сильного, незаперечного аргументування, на досвіді минулих етапів. Серед «Дів» хоча і можна зустріти ідеалістів і високодуховного рівня людей, але все таки в більшості своїй вони є матеріалістами чистісінької води.
Часто нагородою їх трудовому і життєвому розмаху є скептицизм і пристрасть всіх критикувати як з приводу, так і без, просто так, через свою антипатію до якоїсь людини або справи. Також їм сильно заважає надмірна дріб’язковість і нерішучість.
Серед них не знайдеться жодного дрібного спекулянта або завзятого гравця. Азарт і ризик ними категорично відкидаються. Та зате вони найгостріші і влучніші критики, найдокучливіші буквоїди.
Їх життєва установка і суспільна позиція ніколи не підуть наперекір громадській думці, а класифікуватимуться, розподілятимуться і включатимуться до складу існуючих законів і правил, інструкцій і розпоряджень.
Шлях до життєвого успіху і соціального підйому у «Дів» ніколи не буває крутий; графік успіху підіймається поволі, але завжди – упевнено, і часто на ньому видно етапи, що явно виділяються. Своєму життєвому успіху всі «Діви» зобов’язані тільки самим собі і своїй працьовитості. У них не буває випадкового, раптового і несподіваного щастя, все приходить планомірно, завдяки незвичайній здатності в господарському секторі уловити щонайменші можливості для особистого збагачення, що виключають кризи фінансового або матеріального характеру. А якщо таке і трапляється, то винятково через наслідки бід стихійного характеру – пожежі, повені, землетруси, або в результаті заколоту, перевороту, революції, війни.
На службі і на роботі вони прагнуть проявляти велику дипломатичність, пристосовуватися до сталої обстановки і положення, до даного часу, місця. Положення як підлеглий приносить дещо більше користі і вигоди, ніж вільні і самостійні професії. Найбільшу користь і вигоду їм приносять державна служба і світ науки, всі рахункові роботи і комерційна діяльність, служба в міністерствах і відомствах, в органах влади і держбезпеки, в науково-дослідних інститутах і учбових закладах, особливо як науковий співробітник і педагог.
У науці «Діви» найчастіше зустрічаються в таких дисциплінах, як математика, фізика, хімія, природознавство, медицина, фармацевтика, філософія, релігія, психологія, соціологія, філологія і історія, астрономія і астрологія. Є серед них яскраві представники світу мистецтва, літератури, музики, співу, живопису, скульптури.
Та все ж в більшості своїй «Діви» зайняті в торговому секторі, в бухгалтеріях і секретаріатах, у відділах кореспонденції і іноземних мов, в різних реєстратурах, держінспекціях, в редакціях і видавництвах, у відділах коректури і друкарнях, в бібліотеках і книжкових магазинах, в банках і ощадбанках. Вони є найталановитішими критиками в будь-якій сфері і області – в літературі, музиці і інше. Відомства постачання і весь фінансовий сектор окупований «Дівами» до межі. Інтелектуально розвинені «Діви» вважаються найкращими працівниками серед всього педагогічного складу. Вони – найкращі вчителі в початкових і середніх школах, в ліцеях, гімназіях, викладачі у вузах. Нескінченну кількість «Дів» знайдемо у всіх відомствах народної і вищої освіти, в міністерствах освіти. Також серед них знаходимо представників духівництва самих різних конфесій.
Багато праці «Діви» вклали в точні науки і природознавство, в стародавні і східні мови, в такі дисципліни, як гігієна і засоби живлення, в ботаніку і бактеріологію, в область психології і прикладних наук по пізнанню і вивченню людини, в естетику і психоаналіз, характерологію, графологію, астрологію. Серед «Дів» багато медиків і цілителів, гомеопатів, представників новітніх медичних шкіл, навчань і напрямів. «Діви» працюють в різних лабораторіях і на санітарній службі, як годинні майстри і майстри точної механіки.
«Діви» мають явний успіх там, де кожна річ, кожна справа вимагає детального аналізу, розгляду. Вони є прекрасними медсестрами і лаборантками, вчительками іноземних мов, прикладного мистецтва, графіки і кераміки. Вони прекрасно освоюють і обслуговують новітню електронну техніку. Їх кращими помічниками на роботі і в житті є точність і акуратність, ґрунтовність і діло, надійність і вірність своїм життєвим принципам та ідеалам.
У області своєї професії і спеціальності вони мають набагато більше щастя, ніж у сфері любові і браку. Основний перелом і перестановка в житті очікується біля 40-45-річного віку. Свої цілі «Діви» прагнуть досягти будь-якими шляхами, засобами, – дозволеними або навіть недозволеними. Часто спостерігається явний ультраегоїзм, рідка здібність до зради.
Жінки-«Діви» в переважній більшості працюють в торговому секторі бухгалтерами, касирами, продавцями, в службах нагляду і контролю над торговими підприємствами. Ними переповнені видавництва і преса, редакції і відділи коректури, бібліотеки і книжкові магазини, різні господарські сектори. Вони займають відповідальні пости і посади в оптових торгових організаціях і фірмах, в готелях і лікарнях, в початкових і середніх школах, в дитячих яслах і садах.
Гороскоп у виборі професії: Терези
Девіз цих людей: живи сам і давай жити іншим. Відмінні риси – товариськість і сильна тяга до гармонії і рівноваги, згладжування всяких суперечностей, дипломатичність і пошуки компромісів для всіх зацікавлених сторін.
«Терези» – великі естети, любителі насолоди і задоволень, уникаючи чорної фізичної праці і грубих, невихованих людей. Вони швидко і легко запалюються, але так само швидко і легко охолоджуються, перекидаючись з одного предмету на інший, від однієї справи до іншої.
Найбільше їм заважає відсутність витримки і витривалості, терпіння, неповороткість і спонтанність, періодичний характер нападів ліні. Вони – люди легкі і веселі.
Щоб уникнути конфліктів з навколишнім світом вони завжди йдуть на будь-які поступки, компроміси. Шлях до життєвого і трудового успіху досягається і забезпечується дипломатичним талантом і спостережницькими здібностями, відшліфованою манерою спілкування і сильним бажанням заслужити прихильність і вдячність суспільства. Найбільше засмучує їх неуважність з боку навколишніх, не оцінили їх поглядів і думок, переконань і світогляду, їх вчинків і дій. Всі неприємності на роботі, всі зворотні удари і мінливості долі вони одержують через недостатню завзятість і наполегливість, – бажання боротися з перешкодами у них немає, позиції швидко міняються.
Вони годяться для прийомів і презентацій, для дипломатичної служби, для співавторства і співпраці. Для самостійної роботи вони непридатні.
Дуже велике значення вони надають самим різним титулам, вченим ступеням і почесним званням, відмінностям і нагородам. Велика балакучість і красномовство цих людей, їх хитрість і лукавство, великий артистизм і сила переконувати розташовують до діяльності у області юриспруденції. Славу їм можуть принести світ мистецтва і культури, особливо – література і поезія, музика і сцена. Вони видатні актори театру і естради, як балетмейстери і прима-балерини, танцюристи, музиканти-виконавці і композитори, артисти-еквілібристи, жонглери. Багато представників знаку «Терези» є директорами театрів і салонів мистецтв, салонів мод. Вони прекрасні письменники-розповідачі, поети, мистецтвознавці, музикознавці, історики мистецтва, портретисти, плакатисти, фотографи, фоторепортери і креслярі. Багато «Терезів» є працівниками парфумерних фабрик і магазинів, перукарських і косметичних салонів, масажних кабінетів, а також власників або директорів посередницьких фірм. Вони є прекрасними декораторами і шпалерниками, кравцями і ткачами шовку, кондитерами і продавцями солодощів. Також вони займаються і досягають успіху в художньому ремеслі, в прикладному мистецтві. Фінансові справи і матеріальне положення поліпшуються через брак або партнерство, іноді після отримання спадку. Байдужість, млявість і флегматичність приносять осуд і докір з боку оточуючих і суспільства, матеріальні і моральні втрати.
Жінки-«Терези» мають хороше відчуття форми і кольору, пластики руху, естетики, тонке розуміння капризів моди.
У багатьох з них творчий талант вкладається в декоративне мистецтво і художню фотографію, живопис і прикладне мистецтво.
У торговому секторі вони торгують всім, що прикрашає життя людини. Уміння лестити і жити є «основною зброєю» всіх перемог.
Гороскоп у виборі професії: Скорпіон
Відмінні риси «Скорпіона» – потенційна воля і енергія, сильні відчуття власної гідності, внутрішньої гармонії і гордості.
Характер цих людей дуже своєрідний, складний, проблематичний.
Все життя доводиться боротися зі своїми внутрішніми душевними конфліктами між прагненням до всього піднесеного, з одного боку, і дуже низького – з іншого. Ці суперечності можуть проявлятися у наполегливій боротьбі за досягнення своїх життєвих цілей і устремлінь до високих ідеалів, задоволення потреби в знаннях і прагнення до духовного зростання і розвитку, з одного боку, а з іншою – як спалахи гніву і люті, злості і жорстокості, злопам’ятності і мстивості. У гніві вони страшні, бо можуть дійти до злочину.
Ця ж дуальність натури може проявлятися у схильності до містики і магії, метафізики і окультних, сокровенних наук – з одного боку, і непереборній тязі до матеріальних цінностей і благ – з іншого.
Улюбленою манерою самозахисту є сумнів і недовір’я, настороженість і навіть замкнутість. Для досягнення життєвої мети у «Скорпіонів» всі засоби хороші і дозволені, тут завжди буде проявлена рішучість і непохитність, бо в ілюзіях вони ніколи не шукають порятунку.
У відносинах з людьми переважає чесність, порядність, сумлінність. Всі «Скорпіони» – великі індивідуалісти і власники консервативного настрою, що дорожать особистою свободою, незалежністю, самостійністю. Життєві амбіції у них реальні і практичні. Вони завжди знають, чого хочуть, чим можуть досягти.
Особливо сильними, обізнаними вони вважаються в своїй професії і спеціальності. Життя «Скорпіонів» завжди б’є ключем. Вони так і утопають в своїх життєвих інтересах і цілях, в трудових і сімейних обов’язках.
До будь-якої справи, правда, після певного розгойдування, вони підходять дуже енергійно, а то і агресивно. Де потрібно, можуть удатися і до дипломатичного рішення на вищому рівні.
Останнє, як правило, застосовується з боку жіночої статі, бо вони набагато хитріші і лукавіші, ніж чоловіки-«Скорпіони», хоча більш обережні і пильні.
Як правило, «Скорпіони» хороші організатори, керівники, адміністратори. Вони не замислюючись можуть пожертвувати собою для улюбленої справи.
Їх таланти, обдарованість, здібності часто помічаються вже в ранні роки, так само як бажання і потребу підпорядкувати своїй волі, своїй владі навколишній світ і претендувати на керівництво, що вже наперед певною мірою визначає їх майбутнє, професію, спеціальність, всю їх діяльність. Натиск і прагнення до самоствердження часто приводять до дебатів, дискусій, пояснень, суперечок і сварок з начальством, підлеглими і навколишнім світом взагалі. На компроміс вони йдуть у виняткових випадках, тільки тоді, коли цього зажадають найважливіші життєві питання і проблеми, що стосуються майбутнього.
До досягнення своєї головної мети вони можуть зазнати багато перемін і змін, переломів в житті і долі, по роботі, іноді навіть міняючи свою позицію відносно кого-небудь або чого-небудь. Та потім вони знову підуть своєю дорогою, раніше наміченою, і врешті-решт все ж таки мета буде досягнута. Не дивлячись на те, що духовні потреби і здібності у них дуже великі, честолюбство рідко дає про себе знати – воно ніколи не запалає, лише потроху тліє.
«Скорпіонами» переповнені озброєні сили багатьох держав, поліція, оперативні групи ДАІ і кримінального розшуку, детективні бюро.
Велику увагу вони звертають на себе в таких сферах і областях, як наука і техніка, фізика і хімія, медицина, особливо – хірургія і стоматологія, рентгенологія і фітотерапія, всі напрями народної медицини, зоологія і ботаніка, філософія і філологія, побутова і автомототехніка, турбіно- і машинобудівна, важка і металообробна індустрія, електротехніка і техніка надвисоких частот, авіа- і космічна техніка. Вони прекрасні фахівці з експлуатації техніки, по всіх видах електронних машин.
Багато «Скорпіонів» знайдемо в редакціях і видавництвах, в похоронних бюро. З великим успіхом «Скорпіони» працюють в металообробній і сталеливарній промисловості як механіки і техніки, бляхарі і ковалі, машиністи і електрики, а також як гравери і склярі, м’ясники.
Підйом на службі йде поволі, але упевнено, і тут найкращими помічниками є такі властивості і якості характеру, як завзятість і наполегливість, витримка і терпіння.
Багато хто з них служить у фінансових відомствах, органах безпеки, в юридичних консультаціях, нотаріальних конторах, в адвокатурі і судах, в поліції, ДАІ і криміналістиці. Відома їх здатність трудитися на відповідальних постах і посадах в різних секторах народного господарства, бо вони є прекрасними керівниками. Багато спортсменів зі світовою славою мали сильний вплив знаку «Скорпіон», бо їх сильні риси вдачі завжди були ключем до перемоги.
Жінки-«Скорпіони» здатні винести на своїх плечах велику і інтенсивну, напружену і утомливу роботу. Нерідко вони йдуть на самопожертвування в ім’я інтересів своїх близьких. Вони хірурги і педіатри, гінекологи і акушерки, психотерапевти і фітотерапевти, рентгенологи, медсестри і лаборантки, масажистки і методистки.
Гороскоп у виборі професії: Стрілець
Відмінна риса «Стрільців» – сильний оптимізм, фізична і духовна рухливість, прагнення до особистої свободи і незалежності, самостійності. Люди вони багатобічні і прямолінійні, дуже відверті і без щонайменшої фальші, працелюбні і працездатні, спритні і пробивні, пристрасні, милосердні, жалісливі, люблячі природу і тварин, поїздки і подорожі. Характер – урівноважений, натура – філософська. Правосуддя і справедливість на першому місці. Є деяка схильність до перебільшення, авантюризму, ризику.
«Стрільці» представлені двома типами. Перший відрізняється великою життєвою силою і активністю. Це напівдикий, неприборканий тип, не люблячий цивілізований світ, але легко і невимушено захоплюючий за собою інших людей. Другий – тип ученого і мислителя, або політика і борця за ідею.
«Стрільці» – далекоглядні громадяни миру, ненавидячи догми і шаблони, міщанський спосіб життя і мислення. До вищих ступенів суспільства вони підіймаються завдяки внутрішній і зовнішній експансії, прагненню до авторитету, незалежності, самостійності. Вони всі речі називають своїми іменами.
«Стрільці» дуже гомінкі і балакучі, але мова їх – гостра, сатирична. Вони вважаються найкращими ораторами і проповідниками.
Роздроблення і розпилювання фізичних і душевних сил викликає розлад відчуттів і психічну напругу, втрату душевного комфорту і спокою.
У такому стані людині важко в ухваленні певного рішення, хоча цього можуть вимагати заплутані багатобічні інтереси і цілі, мрії і бажання. У «Стрільців» постійно на порядку денному проблема місце проживання, квартирне питання, а також часті ділові, навіть зарубіжні поїздки і подорожі.
Успіх на роботі до «Стрільців» приходить через умілу концентрацію думок і пізнання справи і речей по суті. Власні погляди і думки, переконання і світогляд захищаються з великою духовною силою і повною віддачею. У суперечках і диспутах з конкурентами, опонентами, супротивниками і ворогами вони поводяться дуже коректно, чесно, бездоганно, майже завжди приходять до перемоги. Як правило, вони ніколи не залишаються в тих місцях, де народилися, а виїжджають шукати своє щастя в інші країни.
За статистичними даними, безліч «Стрільців» займає керівні пости і посади в багатьох галузях народного господарства і в індустрії, ключові пости у області імпорту-експорту, служать в різних представництвах за рубежем, представляючи різні фірми, контори, бюро. Значна їх частина зайнята в юриспруденції. Багато «Стрільців» зустрінемо на державній службі в міністерствах і відомствах, в органах влади і держбезпеки, в озброєних силах і поліції, в міністерствах народної освіти, середньої і вищої освіти, в учбових закладах різного профілю, на дипломатичній службі за межею.
Багато хто з них є популярними політичними діячами, теологами, священнослужителями або представниками різних релігійних сект. Частина з них зайнята в видавництвах і книжкових магазинах. У науці їх улюблені області – природні науки, фізика, медицина, філософія, психологія, географія і теологія. Під цим знаком народилася ціла плеяда мандрівників і місіонерів, що брали участь в багатьох експедиціях і відкриттях, а також ціла плеяда спортсменів з світовою славою. Улюблені спортивні дисципліни – кінний спорт, легка атлетика, футбол, теніс, лижний і ковзанярський спорт, а також розведення і виховання собак.
Жінки-«Стрільці» в більшості працюють в секторі торгівлі по купівлі-продажу. У житті і на роботі їм добре допомагає вивчення іноземних мов, уміння поводитися з людьми і тваринами, особливо з кіньми і собаками. Вони прекрасні артистки і спортсменки.
Гороскоп у виборі професії: Козерог
Відмінні риси вдачі – матеріалізм, егоїзм, користолюбство, хвороблива серйозність, працездатність, завзятість, наполегливість, витримка, терпіння.
Основною рушійною силою є честолюбство. Цей тип – гордий, стриманий, недовірливий, замкнутий, тверезого і холодного розуму, строгий без поблажливості, бережливий до скупості. Розум розвинений, натура уперта, скритна.
Це люди – песимісти, вічні буркотуни, все життя страждаючі від меланхолії і депресії, люблячі самотність. Всі вони справжні реалісти і жіттєпрактики, люди дії, «робочі воли», кращі за всіх інших знають ціну грошам і матеріальним цінностям. Життєвий і трудовий успіх, соціальний підйом і матеріальне забезпечення приходять поволі, поступово, послідовно, але упевнено. Пружиною спонукань служать честолюбство і внутрішня гордість, сукупно з легко ранимою душею. Їм в житті і на роботі завжди допомагають придбані знання, уміння користуватися життєвим і трудовим досвідом пройдених етапів, послідовність і відповідна діяльність з умінням концентруватися на єдиній вибраній меті. Власниками гороскопу керує переконаність, що трудовий успіх може бути побудований лише на фундаменті, що складається з мозаїки невеликих справ, неголосних вчинків, дій. Здатність пристосовуватися у «Козерогів» невелика. Вони люблять користуватися не прямою, а дуже звивистою дорогою, об’їздами. Великий скептицизм і недовірливість часто рятують їх від несподіваних випадків, забезпечуючи безпеку, а тверезе та розсудливе мислення упевнено позбавляє від спокус спекулятивної діяльності і ризикованих справ. Перша половина життя у них протікає нелегко, в напруженій праці і у вічних пошуках.
У другій – вдається завоювати незалежність, самостійність. Їх головна мрія – нерухоме майно. Статистичні дані багатьох країн світу затверджують, що незлічена кількість «Козерогів» зайняті політичною діяльністю, їх улюблені сфери і області – політекономія, народне господарство, комунальний сектор, різні представництва за рубежем.
У індустрії вони займають керівні пости, як і в державному апараті і органах безпеки, партійному і профспілковому апараті; на підприємствах побуту і обслуговування, в будівництві і на підприємствах будматеріалів, в основному, як архітектори і інженери, виконроби і механіки. У руках «Козерогів» знаходяться всі операції, пов’язані з купівлею-продажем земельних ділянок і нерухомого майна. Вони зайняті в аграрній політиці і національній економіці, в сільському і лісовому господарстві, в гірській промисловості, на шахтах. В світі мистецтва вони віддають перевагу гончарній справі, кераміці, творенню. У спорті улюбленими дисциплінами вважаються альпінізм і скелелазіння, де вони з великим успіхом змагаються з своїми «природними побратимами» – гірськими козлами. Решта людей цього знаку Зодіаку володіє професіями каменотеса, каменяра, штукатура, гончаря, сажотруса. Вони є прекрасними ремісниками.
Коли за певних умов створюються сприятливіші обставини для інтелектуальної праці, творчості і творення, вони стають письменницями і поетесами, публіцистами і співробітниками преси, лекторами і викладачами, критиками, редакторами, видавцями. Нерідко вони міняють свої позиції, місце роботи, посаду, але лише для того, щоб поліпшити фінансове положення. Ходи «назад» або «падіння на рівному місці» виключаються, відпадають. Постачанню і забезпеченню майбутнього, особливо на старості років надається першорядне значення. Взагалі можна сказати, що у будь-якому випадку успіх в житті «Козерогів» забезпечений і гарантований, оскільки всі вони з малих років прагнуть отримати з своєї діяльності певну матеріальну користь, вигоду, прибуток.
Жінки-«Козероги» робітниці дуже надійні і старанні, дуже практичні, але головне – вірні, добросовісні. Їм спокійно можна віддавати пости довірених осіб і секретарок, директорів і завідувачок. Багато хто зайнятий в текстильній індустрії і в секторі торгівлі, на шкіряних заводах, фабриках і в ательє, де виготовляється одяг і взуття. Улюблені посади – діловод і секретарка.
Гороскоп у виборі професії: Водолій
Відмінними рисами вдачі і успіху є оригінальність і ексцентричність, творчий розум і винахідливість, тенденція до вигадки і прогресивних реформ, відмова від старих шаблонів і гнилих догм, а також завзятість, упертість при захисті своїх власних поглядів і думок, переконань, світоглядів. Шлях до життєвого успіху і соціального підйому ніколи не йде по прямій. Це дуже звивиста лінія, завжди залежна від інтуїтивного схоплювання нових вдалих думок, ідей, можливостей.
Часто вони вже освоєну професію або почату діяльність одним помахом перекреслюють навхрест, починаючи щось нове. Напевно, саме тому до своєї життєвої мети вони приходять обхідними шляхами, різними об’їздами.
«Водолії», як правило, не мають ні забобонів, ні упереджень. Вони йдуть своєю дорогою, без порад і підказок ззовні, із сторони, по дорозі переробляючи всі застарілі норми і традиції, покращуючи їх, будь це в духовній, соціальній сферах або в областях атомної і космічної, електронної і лазерної науки. Більшість «Водоліїв» є представниками колективного типу людей, які добре себе відчувають лише серед друзів. Вони погано переносять роботу, пов’язану з певним режимом, з щоденним виходом на роботу, а також з консервативним або міщанським способом життя.
І оскільки їм потрібні всякого роду переміни і зміни, переломи і перестановки, свобода дії і особиста свобода, незалежність і самостійність як в житті взагалі, так і на роботі, зокрема, то в більшості вони вибирають собі вільні професії.
Експериментальна і науково-дослідна робота – ось мрія будь-якого високорозвинутого «Водолія», якому якнайбільше неприємно служба в строго організованій установі, конторі.
У науці улюблені напрями – психологія і соціологія, парапсихологія, психоаналіз, френологія, графологія, психіатрія, психотерапія, філософія і суспільні науки, астрономія і астрологія, життєві реформи і дослідження у області живлення і гігієни.
У більшості «Водолії» зайняті у області новітньої техніки – це радіо- і телевізійна техніка, космічна, радарна, електронна, атомна і лазерна фізика, новітня будівельна техніка, будівництво мирних і військових кораблів, літаків і космічних машин, комплексів. Вони є талановитими конструкторами, теле- і кінорежисерами, операторами, а також водолазами, творцями новітніх синтетичних матеріалів.
В світі мистецтва вони упевнено просуваються у області театральної сцени і кіномистецтва, в балеті і хореографії, танцях, ритміці, пластиці, гімнастиці, в художніх дисциплінах, в живописі і графіці. «Водолії» також добре представлені у області вокального мистецтва.
У медицині вони є хорошими гомеопатами і біорадіологами, гіпнологами і психотерапевтами, психіатрами і невропатологами.
Багато «Водоліїв» зустрічається серед філософів, письменників, сценаристів, поетів, драматургів, поборників окультних і сокровенних наук, ремісників і просто оригіналів-диваків. Незлічена кількість віртуозно володіють самими найтоншими приладами і інструментами машинами і різною апаратурою. Вони є тямущими гідами, провідниками. Одна частина з них – реалісти і практики, інша – ідеалісти і романтики. Як перші, так і другі можуть стикатися з матеріальними труднощами, а вічні зміни і чергування настроїв нерідко ослабляють професійну стабільність. І ще – вони категорично заперечують будь-якого вигляду і характеру насильство, примушення.
Жінки-«Водолії» сильно відрізняються від чоловіків-«Водоліїв». У них завжди помітні відбитки змінних відчуттів і настроїв, а також раптових змін позицій. Вони масами осідають в видавництвах і відомствах преси, в бібліотеках і книжкових магазинах. Мають явну схильність до психології і парапсихології, до філософії і філології, біології і педагогіки, до танців і гімнастики, до вокального мистецтва. Вони люблять професії, пов’язані з поїздками, відрядженнями, подорожами, тому влаштовуються в бюро подорожей, туризму, в пароплавства і авіакомпанії стюардесами, гідами, провідниками. Багато хто займається різними спортивними дисциплінами.
Їм все життя доводиться боротися з матеріальними труднощами і, головним чином, через своє добре серце, зайву довірливість до чужих людей. Про свою старість вони ніколи не замислюються і не турбуються, напевно тому, що до самого кінця життя виглядають молодо і добре.
Коливання матеріальних благ і фінансового положення у них – хронічна хвороба. Всі закордонні вояжі, як правило, кінчаються поверненням додому. Шлях до трудового і життєвого успіху завжди пов’язаний з попереднім плануванням, з десятками варіантів і дипломатією. Сама доля цих жінок складається дуже оригінально і непослідовно, найчастіше в результаті абсолютно не зв’язаних між собою, раптових і непередбачених ситуацій, подій, обставин.
Гороскоп у виборі професії: Риби
Відмінні риси цих людей – багата фантазія, яскрава уява, вічно безсонні мрії і марення, підвищена чутливість, сприйнятливість, вразливість. Вони дуже поступливі, піддаються впливу ззовні, по можливості уникають суперечок і сварок, конфліктних ситуацій, конфронтації. Проявити своє «я» вдається не завжди. Найуразливіші місця – слабкий дух і нестійкість, дуже м’яка і ніжна душа, що створює труднощі, перешкоди на життєвому шляху. Натура у «Риб» – дуже таємнича, інтуїція – сильна, тонка, ідейна спрямованість – великий гуманізм, самопожертвування на благо інших. Нерідко володіють феноменальними здібностями – медіумізмом, екстрасенсорністю, ясновидінням.
Ті «Риби», яким вдається застосувати в своїй професії природжені дари і таланти, як правило, досягають дуже високого соціального положення і матеріальних благ, але лише творчою працею. Тільки через творчу працю можуть бути здійснені всі бажання і наміри, всі мрії і марення. Більшість «Риб» не досягає своїх цілей через відсутність або дуже слабку волю, самовпевненість. Їм слід свою життєву мету розкласти на окремі невеликі, але досяжні частинки і після їх завершення приступити до наступних.
Тільки така послідовність їм допомагатиме і поступово наближатиме до поетапних цілей. Вони прагнуть до споглядального життя, але з гарантією безпеки і надійності, упевненості в своєму майбутньому. Їх слабка воля відображається в пасивній поведінці, яка часом приводить до фатального вірування в свою долю, у владу вищої сили. Одна з астрологічних закономірностей свідчить: «Чим людина має могутнішу силу волі, тим він менше схильний до впливу зірок. І, навпаки, ніж його натура слабкіша, тим більше він залежить від них».
Честолюбство у «Риб» – дуже стримане і спокійне. Воно прокидається тільки тоді, коли розвивається внутрішнє бажання працювати, коли у них виявляється цілеспрямованість, коли починають свою майбутню роботу ретельніше обдумувати і планувати, коли вони, врешті-решт, вже приступають до сміливіших і рішучіших дій.
Найбільше в житті їм заважає хронічна хвороба – лінь, з нападами меланхолії і депресії, під час якої вони уникають не тільки чим-небудь займатися, не говорячи вже про роботу, але навіть думати і фантазувати. Так само часто їм заважає в житті вживання різних стимуляторів, спиртних напоїв, наркотиків, обтяжуючи їх духовний баланс, створюючи перешкоди у сфері творчої діяльності, підсилюючи різного роду і характеру безконтрольні вчинки і дії, а саме спекулятивну діяльність і авантюри, пригоди. Та зате вони мають щастя в лотереї, успіх в азартних іграх.
Багато «Риб» працюють в медичних установах – в лікарнях, диспансерах, санаторіях, будинках відпочинку, потім – в готелях, ресторанах, в їдальнях, в нічних барах і публічних будинках, у відомствах соціального забезпечення, в різних установах і конторах, в спроможних сім’ях як няньки, домробітниці, економки, куховарки.
У лікарнях вони працюють як середній і технічний персонал. Багато хто перебуває на службі при церкві.
У науці у них перше місце займають медицина і фармацевтика, психологія і парапсихологія, соціологія, окультні і сокровенні науки.
Багато «Риб» зайнято в світі культури і мистецтв, проявляючи хороші здібності в музиці і у вокальному мистецтві. Вони віддають перевагу скрипці і віолончелі, арфі і органу. Особливе місце займає театральна, оперна сцена і кіномистецтво, бо вони є прекрасними артистами, режисерами і операторами. У літературі і поезії помітну роль виконує казковий і фантастично-пригодницький жанр.
Під сильним впливом знаку «Риб» знаходяться банківські маклери, що служать і біржові, торговці тютюновими виробами і спиртними напоями, мінеральними водами і винами, молочними продуктами і яйцями, рибою і консервами, нафтою і нафтопродуктами, іншими різними рідинами. Також сильний вплив знаку «Риб» позначається на мореплавцях і рибаках, на всіх, хто прямим або непрямим шляхом пов’язаний з роботою на воді.
Частина «Риб» працює в закритого типа відомствах – в’язницях і концтаборах, в детективних бюро, криміналістиці, особливо у відділах розшуку і пізнання – експертами і референтами. Оскільки «Риби» упереджені до всього таємного, непізнаного, вони є також представниками і фахівцями в таких сферах і областях, як психологія і парапсихологія, соціологія і філософія, йога і магія, окультні і сокровенні науки, астрономія і астрологія.
Жінки-«Риби» найчастіше трудяться в готелях і ресторанах, в їдальнях, кафетеріях, в нічних барах, в молочних господарствах і пивоварнях, в соціальних відомствах, в медичних установах, в масажних і косметичних кабінетах, в дитячих яслах і садах, в магазинах і в сім’ях: гувернантки, домогосподарки і так далі.

ЦІЛІ, ЗАВДАННЯ, СКЛАД І ОСНОВНІ ФОРМИ ПРОФОРІЄНТАЦІЙНОЇ РОБОТИ

Чинники,   які   необхідно   враховувати   під   час   виявлення   професійних здібностей: 
 • по-перше, у юнацькому віці деякі професійно важливі якості перебувають у прихованому стані, тому що немає умов для їх прояву;
 • другим чинником  є  недостатній  рівень  самосвідомості  підлітка, нестійкість емоційного стану, неадекватна самооцінка;
 • третій чинник — недолік життєвого досвіду (недостатні знання про світ професій і ринок праці, правила і можливі помилки під час вибору професії).
Знизити  негативний  вплив  цих  чинників  можна  тільки  шляхом  цілеспрямованого психолого-педагогічного супроводу професійного самовизначення,  яке  варто  розпочинати  ще  в  початковій  школі,  як  це  робиться в багатьох країнах.
Профорієнтація  —  це  науково  обґрунтована  система  соціально-економічних,  психолого-педагогічних,  медико-біологічних  і  виробничо-технічних  заходів  щодо  надання  молоді  особистісно  орієнтованої  допомоги у  виявленні  й  розвитку  здібностей  і  схильностей,  професійних  і  пізнавальних інтересів у виборі професії, а також формування потреби у праці й готовності працювати в умовах ринку, багатошаровості форм власності й діяльності. Вона реалізується в ході навчально-виховного процесу, позаурочної та позашкільної роботи з учнями.
     Цілі профорієнтації:
 • надання профорієнтаційної  підтримки  учням  у  процесі  вибору профілю навчання та сфери майбутньої професійної діяльності;
 • вироблення в школярів свідомого ставлення до праці, професійне самовизначення в  умовах  свободи  вибору  сфери  діяльності  відповідно  до  своїх  можливостей,  здібностей  і  з  урахуванням  вимог ринку праці.
     Завдання профорієнтації:
 • одержання несуперечливих відомостей щодо переваг, схильностей і можливостей учнів для розподілу їх за профілями навчання;
 • забезпечення широкого      діапазону     варіативності      профільного навчання за рахунок комплексних і нетрадиційних форм і методів, що застосовують на уроках та у виховній роботі елективних курсів;
 • додаткова підтримка деяких груп школярів, щодо яких легко спрогнозувати труднощі у працевлаштуванні;
 • вироблення гнучкої  системи  кооперації  старшої  школи  з  установами додаткової та професійної освіти, а також з підприємствами міста, регіону.
     Складові діяльності із профорієнтації:
 • розробка класних годин, рольових ігор;
 • тренінгові заняття з учнями;
 • елективні курси.
     Основні форми профорієнтаційної діяльності:
 • дискусії;
 • тренінги;
 • круглі столи;
 • робота з батьками;
 • робота з   випускниками   школи,   студентами   вищих   навчальних закладів;
 • виставки-перегляди;
 • екскурсії.
Організація роботи припускає використання групових і індивідуальних форм роботи.
    Аспекти системи профорієнтації:
 • соціальний;
 • економічний;
 • психолого-педагогічний;
 • медико-фізіологічний.
        Соціальний аспект полягає у формуванні ціннісних орієнтацій молоді в професійному самовизначенні, де робиться акцент на вивченні вимог до кваліфікації працівника тієї або іншої сфери.
            Економічний аспект — це процес керування вибором професії молоді відповідно  до  потреб  суспільства  та  можливостей  особистості  (вивчення ринку праці).
        Психологічний аспект полягає у вивченні структури особистості, формуванні  професійної  спрямованості  (здатності  до  усвідомленого  вибору); педагогічний – пов’язаний  із  формуванням  суспільно  значущих  мотивів вибору професії та професійних інтересів.
        Медико-фізіологічний   аспект   передбачає   такі   основні   завдання,   як розробка  критеріїв  професійного  відбору  відповідно  до  стану  здоров’я, а також вимог, які висуває професія до особистості кандидата.
Враховуючи психологічні та вікові особливості школярів, можна виділити такі етапи профорієнтаційної роботи в школі:
        1–4 класи: формування в молодших школярів ціннісного ставлення до праці, розуміння її ролі в житті людини й суспільства; розвиток інтересу до навчально-пізнавальної  діяльності,  заснованої  на  посильній  практичній включеності в різні її види, у тому числі соціальну, трудову, ігрову, дослідницьку;
        5–7 класи: розвиток у школярів особистісного змісту в набутті пізнавального  досвіду  й  інтересу  до  професійної  діяльності;  формування  уявлення про власні інтереси й можливості (формування образу «Я»); набуття первісного досвіду в різних сферах соціально-професійної практики: техніці, мистецтві, медицині, сільському господарстві, економіці й культурі. Цьому  сприяє  виконання  учнями  професійних  спроб,  які  дозволяють  їм співвіднести  свої  індивідуальні  можливості  з  вимогами,  що  висуває  професійна діяльність до людини;
        8–9 класи: уточнення освітнього запиту під час факультативних занять та інших курсів на вибір; групове й індивідуальне консультування з метою виявлення та формування адекватного ухвалення рішення про вибір профілю  навчання;  формування  освітнього  запиту,  що  відповідає  інтересам і здібностям, ціннісним орієнтирам;
        10–11 класи: навчання дій із самопідготовки та саморозвитку; формування професійних якостей в обраному виді праці; корекція професійних планів, оцінювання готовності до обраної діяльності.
Розв’язання завдань профорієнтації здійснюється в різних видах діяльності  учнів  (пізнавальній,  суспільно  корисній,  комунікативній,  ігровій, продуктивній праці). Із цією метою щорічно складаються шкільні й міські плани роботи із профорієнтації. Цей напрям простежується в плані кожного класного керівника (розділ «Профорієнтація»).
Відповідальними  за  профорієнтаційну  роботу  в  школах  є  заступники директорів з виховної роботі. Допомагають класним керівникам в організації цього блоку роботи також соціальні педагоги, психологи, викладачі-організатори, вчителі-предметники.
Однією зі складових системи профорієнтації є діагностика професійної спрямованості учнів 7–9 класів, яку проводять психологи, а за їхньої відсутності — класний керівник.
На підставі цих відомостей подальшу роботу з батьками й учнями проводять класні керівники.

Комментариев нет:

Отправить комментарий